ViA - By Braille Institute

Logo-Λογοτυπο
Βαθμολογία: 5/5
Ιστοσελίδα Λήψης: https://itunes.apple.com/us/app/via-by-braille-institute/id528499232?mt=8
Κατασκευαστής: Braille Institute

Περιγραφή

Έκδοση

Κατηγορία

Ειδήσεις, Διασκέδαση, Παιχνίδια, Ιατρικές

Περιγραφή

Η ViA είναι μια εφαρμογή σχεδιασμένη για άτομα με χαμηλή όραση, τύφλωση και συμβατή με συσκευή iPad. Οι χρήστες μπορούν εύκολα να ψάξουν κατηγορίες εφαρμογών ανάλογα με το πεδίο που τους ενδιαφέρει ( όπως προσβασιμότητα, εκπαίδευση, διασκέδαση, υγεία, νέα, καιρός κ.α ). Διαθέτει μια βιβλιοθήκη με πάνω από 500.000 εφαρμογές.

Γλώσσες

Λειτουργικό Σύστημα Συμβατότητα

iOS 4.3 και νεότερες

Τρόπος εγκατάστασης

Μέσω iTunes

Στιγμιότυπο

screenshot

Συσκευές που δοκιμάστηκε

iPhone 5s, iPad Air 2

iOS Ναι
Compatibility Όχι
Android Όχι

Κριτικές

Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2017
Πολύ ωραία ιδέα για ερφαρμογή και πολύ χρήσιμη. Χρειάζεται ανανέωση όμως, οι εφαρμογές που προτείνει δεν είναι όλες πλέον διαθέσιμες στο App Store. Λειτουργεί πλήρως η λειτουργία VoiceOver.
Σοφία Μπαλτζή
Τετάρτη, 30 Δεκεμβρίου 2015
Πολύ καλή εφαρμογή, αφού βοηθάει τον χρήστη να καθορίσει τα είδη προσβάσιμων εφαρμογών που ζητά, ανά κατηγορία προσβασιμότητας και κατηγορία εφαρμογής.
Επιπλέον υπάρχει συμβατότητα με την λειτουργία Voiceover του IPhone και συνεπώς κάνει την χρήση της ευκολότερη ακόμα και για άτομα με μερική ή ολική τύφλωση.
Μαλατέστας Ιωάννης